Jest wyjątkową grupą górską, a znajdujące się na jego terenie miejscowości mogą każdego z nas oczarować niezwykłym klimatem. Beskid Niski to kraina idealna dla miłośników pieszych wycieczek i górskich wypraw. To jednocześnie region, który może sporo zaoferować miłośnikom historii. Jedną z tych miejscowości, w których każdy turysta miło spędzi czas, są Gorlice. Jakie atrakcje turystyczne zasługują tu na wyróżnienie? Dlaczego to miasto cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów?

Gorlice to jedno z najpiękniejszych i najważniejszych miast, jakimi może się pochwalić Beskid Niski. To najważniejszy ośrodek miejski w tej części kraju, którego wielkim walorem jest położenie w dolinach Ropy i Sękówki. Takie położenie sprawia, że Gorlice kuszą malowniczymi widokami.

Nie brak też na terenie miasta ciekawych zabytków, a najważniejsze atrakcje turystyczne znajdziemy tuż przy rynku. Warto odwiedzić muzeum regionalne, w którym można zapoznać się z ciekawymi informacjami na temat Łukasiewicza. Dwór Karwacjanów jest z kolei cennym zabytkiem, który przypominać ma o założycielach miasta. Urządzona w jego wnętrzu galeria sztuki to godne polecenia miejsce, które z pewnością warto odwiedzić.

W gronie zabytków sakralnych wyróżnia się z kolei ciekawa bazylika. To neorenesansowa budowla z XIX stulecia, która znajduje się tuż przy rynku. Wielką atrakcją jest też współczesna cerkiew prawosławna, która swym stylem nawiązuje do stylu bizantyjskiego.

Gorlice i okolice to również obszar, na terenie którego czekają dość specyficzne atrakcje turystyczne. Są one związane z I wojną światową, która na terenie Beskidu Niskiego miała wyjątkowo burzliwy przebieg. To cenne pamiątki oraz miejsca, które przyciągają niezwykłą atmosferą.