gory.bieszczady.pl

  • Strona główna

Joint venture

  • Główna (8)
Urlop w Bieszczadach

Kuszą dzikim charakterem, burzliwą historią i wspaniałą przyrodą. Bieszczady to wyjątkowa grupa górska, która może oczarować każdego miłośnika aktywnego wypoczynku. Gęsta sieć szlaków pieszych sprawia, że wycieczki po tutejszych szczytach można zaplanować bez problemów. Kuszą też bieszczadzkie letniska, na terenie których coraz łatwiej o tanie noclegi o każdej porze roku. A jakie atrakcje przyciągają w te góry turystów?

Dla wielu z nas Bieszczady to przede wszystkim malownicze połoniny – wysokogórskie łąki, które rozciągają się na wysokości powyżej 1000 m. n. p.m. Te najsłynniejsze to połoniny: Wetlińska i Caryńska, które stały się wizytówkami tej grupy górskiej. Bieszczady to również cenne skarby przyrody. Są one chronione w granicach Bieszczadzkiego Parku Narodowego, który od 1992 roku stanowi część
Międzynarodowego Rezerwatu Biosfery UNESCO „Karpaty Wschodnie”. Bieszczady to również malownicze miejsca do wypoczynku oraz tak ciekawe letniska, jak Cisna, Wetlina czy Ustrzyki Górne. W tych miejscowościach na gości czeka coraz lepiej rozwinięta baza noclegowa, z której tak chętnie korzystają miłośnicy górskich wędrówek z całego kraju.

Dlaczego warto odwiedzić Bieszczady?

Bieszczady przez wielu turystów są uważane za najpiękniejsze góry w Polsce. Miejsce akcji książki „Ślady Rysich Pazurów” czy filmu „Wilcze Echa” niezmiennie przyciągają miłośników górskich wycieczek, malowniczych krajobrazów, czy po prostu relaksu w spokojnej atmosferze i czystym powietrzu. Przy tym wszystkim, Bieszczady są wciąż mniej popularnymi górami niż np. Tatry czy Karkonosze, dzięki czemu można tu zaznać ciszy i prawdziwego relaksu bez typowego zgiełku kurortów, nawet w sezonie.

W Bieszczady warto wybrać się o każdej porze roku. Zimą odkryjemy tam niezwykłe krajobrazy i szerokie widoki przy niespecjalnie trudnych szlakach, aczkolwiek mamy szansę spotkać wilka. Na wiosnę trzeba uważać na deszcze i roztopy, jednak obraz budzącej się do życia bieszczadzkiej przyrody wart jest takiego poświęcenia.

W lecie, po trudach wędrówki znajdziemy ochłodę w wodach Jeziora Solińskiego, przy największej tamie w Polsce. Z kolei jesienią swoim pięknem urzekają złocące się i czerwieniące bieszczadzkie lasy oraz wysuszone połoniny. Dlatego warto, jak śpiewał Wojciech Młynarski, po prostu wyjechać w Bieszczady.

Jezioro Solińskie

Jest idealnym miejscem na wczasy dla tych turystów, którzy pobyt w górach chcą połączyć z relaksem nad wodą. Jezioro Solińskie to jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych, jakimi zachwycą nas Bieszczady oraz idealne miejsce na rodzinny urlop. Co warto wiedzieć na temat tego niezwykłego miejsca? Dla kogo wczasy spędzone nad bieszczadzkim jeziorem mogą się okazać wspaniałą propozycją? Jezioro Solińskie zasługuje na wyróżnienie z kilku względów.

To największy w Polsce sztuczny zbiornik wodny retencyjno-energetyczny, który stał się bardzo ważnym elementem bieszczadzkiego krajobrazu. To również popularne miejsce wypoczynku i rekreacji, dzięki któremu Bieszczady stały się popularnym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów nie tylko dla miłośników pieszych wędrówek. W rejonie tego zbiornika turystyka rozwija się doskonale, a w takich miejscowościach, jak Polańczyk, Myczkowce czy Solina każdy z nas bez problemów znajdzie dla siebie tanie noclegi.

Kuszą też coraz ciekawsze atrakcje, dzięki którym można tu ze sobą pogodzić piesze wędrówki, krajoznawcze wycieczki oraz sporty wodne. Efekt? Nad Jeziorem Solińskim każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego, dzięki czemu w przyjemny sposób spędzi wakacje w tej części kraju.


  • Góry Bieszczady
  • Joint venture
Hestia | Stworzone przez ThemeIsle