Są jednym z najciekawszych miast, z jakimi można się spotkać w trakcie wycieczki po Beskidzie Niskim. Gorlice to piękna okolica, wspaniała architektura oraz cenne zabytki, które najpiękniej przypominają o długiej historii tego miasta. Spacer po Gorlicach to ciekawe doświadczenie dla każdego miłośnika podróży. Na jakie atrakcje koniecznie trzeba zwrócić uwagę podczas takiej wycieczki?

Gorlice mogą się pochwalić wspaniałym rynkiem, w rejonie którego skupiły się najważniejsze atrakcje miasta. Rewelacyjnie prezentuje się tutejszy ratusz oraz zabytkowe kamienice, które do dziś zadziwiają swymi pięknymi elewacjami. W gronie zabytków sakralnych wyróżnia się z kolei neorenesansowa bazylika, wzniesiona pod koniec XIX wieku w pobliżu miejskiego rynku. Dziś jest ona jednym z najważniejszych punktów w programie każdej wycieczki po tym mieście.

Wielkim zainteresowaniem turystów cieszy się również dwór Karwacjanów, służący obecnie jako niewielki hotelik oraz bardzo ciekawa galeria sztuki. Gorlice znane są też z ciekawych nekropolii wojennych, które przypominają o I wojnie światowej. dumą miasta jest też ciekawa kapliczka, ustawiona w miejscu zapalenia pierwszej na świecie ulicznej lampy naftowej.